W sobotę 18 marca 2023r.  w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyła  się kolejna edycja konkursu  „Dziecięca Estrada Folkloru”. Zespół „Radosne Nutki” uczestniczył   w nim  po raz trzeci i trzeci rok  z rzędu został jego laureatem  w dwóch kategoriach: zespół śpiewaczy i solista. W tegorocznej edycji konkursu, tak samo jak w ubiegłym roku Radosne Nutki  zajęły zaszczytne I miejsce. Solistka zespołu, Kamila Guza trzeci raz z kolei została laureatką przeglądu. W tym  roku zajęła III miejsce. 

Przedsięwzięcie skierowane było do  dzieci i młodzieży do lat 18. Miało na celu pielęgnowanie i zachęcenie środowisk dziecięco- młodzieżowych do kultywowania  tradycji regionalnej.
W tym roku przesłuchania konkursowe trwały od wczesnych godzin rannych i zgromadziły bardzo liczną grupę utalentowanych uczestników. Na scenie zaprezentowali się dziecięcy wykonawcy folkloru: soliści-wokaliści, zespoły śpiewacze, zespoły pieśni i tańca, kapele oraz instrumentaliści .Wszystkich połączyła wspólna pasja i wspólny cel jakim była popularyzacja ludowego muzykowania, śpiewu, tańca i zwyczajów ludowych charakterystycznych dla ziemi świętokrzyskiej oraz promocja amatorskiego ruchu dziecięcego i młodzieżowego.      
Podczas przesłuchań konkursowych każdy z uczestników miał  za zadanie zaprezentować dwa utwory zgodne z tradycjami regionu, który  reprezentował . Co istotne – musiał   to być nowy program, niewykonywany podczas wcześniejszych edycji .       
Jury oceniało poziom artystyczny każdego występu (czystość śpiewu, dykcję, technikę wykonania, interpretację), dobór repertuaru, a także zgodność etnograficzną.
Dzięki tego typu przedsięwzięciom regionalny folklor zachowuje swoją ciągłość i za to serdecznie dziękujemy Organizatorom  konkursu- stwierdzili opiekunowie zespołu:
Jan Ulewiński i Elżbieta Kuźdub. 
Gratulujemy wszystkim  ,którzy wzięli udział w tegorocznej edycji konkursu.