Mija właśnie osiem miesięcy od operacji serca jaką przeszła mieszkanka gminy Mirów – Weronika Kępas. Sprawą zdrowia Weroniki żyła nie tylko cała gmina, ponieważ akcja związana ze zbiórką pieniędzy prowadzona była w całym kraju. Dzięki ofiarności ludzi dobrej woli w bardzo krótkim czasie udało się zebrać niebagatelną kwotę 1,8 mln zł. jaka była niezbędna na opłacenie kosztów operacji w Stanford w Stanach Zjednoczonych. Pomimo uzbierania tak dużej sumy wcale nie było łatwo podjąć leczenia.

Rodzice Weroniki po drodze napotykali wiele trudności związanych z przelotem, uzyskaniem wiz etc. Sprawy nie ułatwiała również trwająca już wtedy epidemia COVID. Dużą pomoc w organizacji wyjazdu okazało Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Polskie Linie Lotnicze LOT oraz Fundacja Dar Serca. Ostatecznie do operacji doszło 14 lipca 2020 r.

A co słychać u Weroniki ?

Weronika czuje się bardzo dobrze, na co dzień jest uśmiechnięta i pełna optymizmu na przyszłość. Uczestniczy w zajęciach szkolnych, stara się normalnie funkcjonować i cieszyć się życiem jak na młodą damę przystało. Jest pod stałą opieką Centrum Matki Polki w Łodzi oraz Fundacji Kawałek Nieba.  

Rodzina państwa Kępasów pragnie serdecznie podziękować wszystkim, którzy pomogli w leczeniu Weroniki. Bez pomocy ludzi dobrej woli oraz wielu instytucji  dziewczynka nie miałaby szans na powrót do zdrowia.

20200620 200729

 

20200716 105920 1

 

20210311 140431